Hakkımızda

Penta Otomasyon olarak 2004 yılından günümüze; endüstriyel ölçüm-kontrol ekipmanları satış ve pazarlama faaliyetlerinin yanı sıra mühendislik, servis, ölçüm ve kalibrasyon hizmetleri ile çözüm odaklı müşteri memnuniyetini esas aldığımız ilkeler doğrultusunda çalışmakta olan bir firmayız. Endüstriyel Ölçü-kontrol sistemleri kapsamında uluslar arası pek çok öncü firmanın Türkiye distribütörlüğünü üstlenerek hizmet vermekteyiz. Amerikan Portatif ve Ekonomik Ölçüm Ekipmanları devi Extech Instruments, İtalyan Portatif-Sabit ölçüm aletleri ve Meteoroloji Ölçüm İstasyonları üreticisi Delta Ohm ,Çek Portatif-Sabit Ölçüm Kontrol Sistemleri üreticisi Comet Systems, Fransız menşeli Kablosuz Transmiter ve Datalogger üreticisi JRI, Portatif-Sabit Gaz Ölçüm-Kontrol sistemleri üreticisi Oldham/Industrial Scientific, Amerikan Toz-Partikül Ölçüm Cihazları devi TSI,CS Intruments,TFA,Lambrecht,NRG Systems… ülkemizde yetkili distribütörlük, servis ve kalibrasyon hizmetlerini sürdürmüş olduğumuz firmalardan sadece bir kısmıdır. 
 
Kuruluşundan günümüze, İstanbul Karaköy’de bulunan şirket merkezinde 70 kişi çalışmaktadır. Sıcak satış faaliyetlerimizin sürdürüldüğü Penta Showroom’un yanı sıra, Penta Teknik Servis, ISO 17025 Kapsamında akredite Penta Kalibrasyon Laboratuarı, ISO 17025 Kapsamında akredite Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yetkili Penta Çevre Laboratuarı, Eğitim ve Seminer Salonları ile Satış sonrası Destek Merkezi  bulunmaktadır. Ayrıca, spesifik konularına uzman mühendislerden oluşan Penta Satış ve Proje Ekibi de bu merkezde yer almaktadır. Merkez ofisi Ankara’da olan İç Anadolu Bölgesi yetkilimiz ‘’Esa Elektronik’’ ve Merkez Ofisi Adana’da olan Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi yetkili firması ‘’Limit Ölçü ve Kontrol’’ bayilerimiz arasında yer almaktadır. Bursa, İzmir, Kayseri ve Trabzon şehirlerinde Penta Otomasyon bünyesinde çalışmakta olan yetkili mühendislerimiz ile ülkemizde yer alan 7 bölgeye hizmet verebilmekteyiz.
Şirketimiz; uzun yıllar özel sektörde hizmet vermiş, deneyimli ve yönetsel gücü yüksek personel ile yurt içi ve yurt dışında aldıkları eğitimlerle ülke sanayisine arzulanan anlayışıyla kaliteli hizmet sunmayı ilke edinmiş kimyager, mühendis, teknisyenler ve teknikerlerden oluşan güçlü bir ekip tarafından yürütülmektedir. Satış portföyümüz içerisinde; Profesyonel Meteoroloji İstasyonları, Portatif ve Sabit çözümler sunabileceğimiz Sıcaklık, Nem, Basınç, Hava hızı, Baca gazı, Ortam havası kalitesi (CO/CO2),Gürültü,Titreşim,Toz-Partikül,PH/İletkenlik,Devir,Işık ve Radyometrik ölçüm cihazları bulunmaktadır. 
 
Satış, servis ve yedek parça fiyat bilgileri ve  hizmetlerimiz hakkında bilgileri www.pentaotomasyon.com.tr ve www.cihazmarket.com web sitelerimizden alabilir; bütün sorularınız için info@pentaotomasyon.com.tr adresine başvurabilirsiniz.

Hipotenüs Hipotenüs E-Ticaret Sistemleri İle Hazırlanmıştır.